REZULTATE – CONCURS REGIONAL DE CONSILIERE ȘCOLARĂ PRIN ARTTERAPIE „EXPRIMĂ-TE LIBER!”

Etapa județeană (12.03.2024) – NIVEL LICEAL

Proiectul este cuprins în Calendarul Proiectelor de Educație Extrașcolară Regionale și Interjudețene – 2024, conform Anexei 3 la O.M.E. Nr. 3468/29.01.2024,  Poziția 1504.

Marți, 12 martie 2024, s-a desfășurat faza județeană a Concursului Regional de Consiliere Școlară prin Artterapie – „Exprimă-te liber!” – NIVEL LICEAL, concurs organizat de către Centrul Județean de Resurse și de Asistență Educațională Sălaj – în parteneriat cu Inspectoratul Școlar Județean Sălaj, Consiliul Județean Sălaj și Centrul de Cultură și Artă Sălaj.

În acest an școlar, tema concursului a fost: „ AutoCONTROL vs. Out of CONTROL”.

La nivel de liceu au participat 49 elevi coordonați de către 23 de profesori din unități de învățământ de nivel liceal din județul Sălaj.

Elevii care au obținut premiile I, II, III, la fiecare secţiune, vor participa la etapa regională a concursului, care va avea loc, online, în luna aprilie 2024 și unde vor concura cu reprezentați din 12 județe.

Prezentăm câștigătorii ediției județene a concursului, la NIVEL LICEAL, valoarea premiilor fiind asigurată de către Consiliul Județean Sălaj.

REZULTATE, nivel liceal – SECȚIUNEA MELOTERAPIE

NUME ȘI PRENUME ELEVIDENUMIRE UNITATE DE ÎNVĂȚĂMÂNTPROFESORI COORDONATORI/CONSILIERI ȘCOLARIPREMIIVALOAREA PREMIILOR
Jeler Bogdan

Prof. consilier şcolar, Buzgău Adina Lăcrimioara
Prof. Rus Gheorghina Dana
MENȚIUNE150 lei
C:\Users\L5\AppData\Local\Packages\Microsoft.Windows.Photos_8wekyb3d8bbwe\TempState\ShareServiceTempFolder\exprima-te.png1.jpeg

REZULTATE, nivel liceal – SECȚIUNEA SCENETĂ

Ardelean Sara
Moldovan Bianca
Moldovan Andreea
Pocol Andrada
Liceul Pedagogic „Gh. Șincai” ZalăuProf. cons.,Coste Maria
Prof. Marius Pușcaș
PREMIUL I700  lei
Clejan David Rafael
Busuioc Roxana
Torok Pop Timea Maria
Enache Denisa
Colegiul Tehnic „Iuliu Maniu” Șimleu SilvanieiProf. cons., Bîrsan Camelia Mariana
Prof. Cosma Maria Anca
PREMIUL II600 lei
Marchiş Rareş
Seling Pop Cristina
Sur Marisa
Taloş Naomi
Liceul de Artă
„Ioan Sima” Zalău
Prof. But Monica
Prof. cons., Loboş Simona
PREMIUL III
500 lei
Barou Cezara
Ghiuruțan Larisa
Drăghici Florina
Raț Yasmina
Liceul Tehnologic „Voievodul Gelu” ZalăuProf. Mocuțiu Loredana
Prof. Păușan Cornelia
MENȚIUNEA 1350  lei
Sabou ClaudiuLiceul Pedagogic „Gh. Șincai” ZalăuProf. cons., Coste MariaMENȚIUNEA 2350  lei
Ciupe Ana
Sirb Maria
Liceul Pedagogic „Gh. Șincai” ZalăuProf. cons., Coste Maria
Prof. Marius Pușcaș
MENȚIUNEA 3350  lei

Felicitări premianților, tuturor participanților și profesorilor coordonatori!