Târgul Ofertei Educaționale 2020 – 2021

În perioada 27 mai – 12 iunie 2020, Inspectoratul Școlar Județean Sălaj și Centrul Județean de Resurse și de Asistență Educațională Salaj, împreună cu partenerii educaționali organizează prima ediție ONLINE a Târgului Ofertei Educaționale 2020 – 2021, sub același slogan – PAȘI ÎN CARIERĂ!

Unitațile de învățământ liceal, profesional și dual din județ și-au deschis porțile virtuale și își promovează oferta educațională online, atât pe site-ul propriu, cât și pe site-urile ISJ Sălaj și CJRAE Sălaj. Elevii și părinții, persoanele interesate vor putea interacționa online cu reprezentanții unităților de învățământ participante la noua formă de prezentare a Târgului din acest an (folosind adresele de contact ale unităților de învățământ).

Promovarea ofertelor educaționale în această perioadă se subscrie Calendarului actualizat de admitere în învățământul liceal de stat pentru anul școlar 2020-2021 și strategiilor de promovare ale MEC, ISJ Sălaj și CJRAE Sălaj.

În această perioadă, se va publica și Broșura care conține informații despre admiterea pentru anul școlar 2020 – 2021.

Suntem alături de absolvenții acestei promoții, avem încredere că vor face față cu succes examenelor.

Le dorim mult succes!

„Daca am face toate lucrurile de care suntem capabili, am fi cu adevărat uimiți de noi înșine.” (Thomas Edison)

Puteți vizualiza prezentarea ofertelor educaționale, accesând link-urile de mai jos:

PREZENTAREA OFERTEI EDUCAȚIONALE _ZALĂU

PREZENTAREA OFERTEI EDUCAȚIONALE_ȘIMLEU SILVANIEI_CRASNA_NUȘFALĂU_SÎG_SĂRMAȘAG

PREZENTAREA OFERTEI EDUCAȚIONALE _JIBOU_CEHU SILVANIEI_HIDA_ILEANDA-GÎLGĂU_SURDUC

PREZENTAREA OFERTEI EDUCAȚIONALE_PALATUL COPIILOR ZALĂU