REȚEA MEDIUL RURAL – LICEE

În zona rurală a județului Sălaj funcționează un număr de 7 cabinete școlare de asistență psihopedagogică, în unități de învățământ de nivel liceal, respectiv:

1. Liceul Tehnologic Nr. 1 Sărmăşag – consilier școlar, prof. psiholog Szollos Marta;
2. Liceul Tehnologic „Cserey – Goga” Crasna – consilier școlar, prof. psihopedagog Boroș Ilona (secția maghiară) și prof. psiholog Gostea Dan (secția română);
3. Liceul Tehnologic Hida – consilier școlar, prof. psiholog Mureșan Anda;
4. Liceul Tehnologic „Ioachim Pop” Ileanda – consilier școlar, prof. psiholog Man Adina Maria;
5. Liceul Tehnologic Gâlgău – consilier școlar, prof. psiholog Man Adina Maria;
6. Liceul Tehnologic Nr. 1 Nuşfalău – consilier școlar, prof. sociolog Pop Eniko;
7. Liceul Tehnologic Nr. 1 Surduc – consilier școlar, prof. psihopedagog Blaj Alina.

Observații: datorită numărului de minim 800 de elevi la care este condiționat prin lege un post de consilier școlar, în majoritatea cazurilor, consilierii școlari își desfășoară activitatea în mai multe unități școlare, în funcție de numărul de elevi înscriși în acea unitate.

În cadrul galeriei de imagini de mai jos, sunt redate principalele informații cu privire la consilierul școlar care funcționează în fiecare unitate și orarul de funcționare al cabinetelor de asistență psihopedagogică.

REȚEA MEDIUL RURAL – GRĂDINIȚE ȘI ȘCOLI GIMNAZIALE

În zona rurală a județului Sălaj funcționează un număr de 25 de cabinet școlare de asistență psihopedagogică, în unități de învățământ de nivel preșcolar și gimnazial, respectiv:

1. Şcoala Gimnazială Pericei – consilier școlar, prof. psiholog Jozsa Kristina Henriette;
2. Şcoala Gimnazială Borla – consilier școlar, prof. pedagog Horvat Beata;
3. Şcoala Gimnazială „Simion Bărnuţiu” Bocşa – consilier școlar, prof. pedagog Boda Mariana;
4. Şcoala Gimnazială Mirşid – consilier școlar, prof. psiholog Pintea Emanuela;
5. Şcoala Gimnazială Panic – consilier școlar, prof. psiholog Keresztes Zita;
6. Şcoala Gimnazială Hereclean – consilier școlar, prof. psiholog Strîmbu Iulia;
7. Şcoala Gimnazială „Vasile Breban” Crişeni – consilier școlar, prof. psiholog Groza Cornelia;
8. Şcoala Gimnazială Agrij – consilier școlar, prof. psiholog Groza Cornelia;
9. Şcoala Gimnazială Treznea – consilier școlar, prof. pedagog Bodea Gabriela;
10. Şcoala Gimnazială Şamşud – consilier școlar, prof. psiholog Szalanski Judit;
11. Şcoala Gimnazială Pustă Nr. 1 – consilier școlar, prof. psiholog Pop Ramona Maria;
12. Şcoala Gimnazială Marca – consilier școlar, prof. pedagog Bîrsan Camelia;
13. Şcoala Gimnazială Boghiş – consilier școlar, prof. psihopedagog Szabo Beata;
14. Şcoala Gimnazială Vârşolţ – consilier școlar, prof. psiholog Jozsa Kristina Henriette;
15. Şcoala Gimnazială Dragu – consilier școlar, prof. psiholog Mureșan Anda;
16. Şcoala Gimnazială Gârbou – consilier școlar, prof. psihopedagog Blaj Alina;
17. Şcoala Gimnazială „Petri Mor” Nuşfalău – consilier școlar, prof. sociolog Pop Eniko;
18. Şcoala Gimnazială „Gheorghe Şincai” Bobota – consilier școlar, prof. psiholog Szollos Marta;
19. Școala Gimnazială Măeriște – consilier școlar, prof. psiholog Szollos Marta;
20. Şcoala Gimnazială Nr. 1 Ip – consilier școlar, prof. psihopedagog Szabo Beata;
21. Şcoala Gimnazială Aghireş – consilier școlar, prof. psiholog Keresztes Zita;
22. Școala Gimnazială Zimbor – consilier școlar, prof. pedagog Puie Iulie;
23. Școala Gimnazială „George Coșbuc” Ortelec – consilier școlar, prof. psiholog Groza Adriana Carmen;
24. Școala Gimnazială „Marcus Aurelius” Creaca – consilier școlar, prof. psiholog Groza Adriana Carmen;
25. Școala Gimnazială Românași – consilier școlar, prof. pedagog Vancu Larisa Silvia.

Observații: datorită numărului de minim 800 de elevi/400 de preșcolari la care este condiționat prin lege un post de consilier școlar, în majoritatea cazurilor, consilierii școlari își desfășoară activitatea în mai multe unități școlare, în funcție de numărul de elevi înscriși în acea unitate.

REȚEA MEDIUL URBAN – CEHU SILVANIEI

În Cehu – Silvaniei funcționează un număr de 4 unități de învățământ care beneficiază de serviciile cabinetelor de asistență psihopedagogică.
Unitățile de învățământ din Cehu – Silvaniei, cu personalul aferent cabinetelor școlare de asistență psihopedagogică, sunt:

– 1. Grădiniţa cu P.N. „Piticot” Cehu Silvaniei – onsilier școlar profesor psiholog ANTAL KATALIN EDIT (secția maghiară) și consilier școlar, profesor pedagog VLĂȘAN ANGELA – LĂCRĂMIOARA (secția română);
– 2. Şcoala Gimnazială „Andrei Mureşanu” Cehu Silvaniei – consilier școlar, profesor pedagog VLĂȘAN ANGELA – LĂCRĂMIOARA;
– 3. Şcoala Gimnazială “Gyullafi Laszlo” Cehu Silvaniei – consilier școlar profesor psiholog ANTAL KATALIN EDIT;
– 4. Liceul Tehnologic „Gheorghe Pop de Baseşti” Cehu Silvaniei – consilier școlar profesor psiholog ANTAL KATALIN EDIT.

Observații: datorită numărului de minim 800 de elevi/ 400 de preșcolari la care este condiționat prin lege un post de consilier școlar, în majoritatea cazurilor, consilierii școlari își desfășoară activitatea în mai multe unități școlare, în funcție de numărul de elevi înscriși în acea unitate.

În cadrul galeriei de imagini de mai jos, sunt redate principalele informații cu privire la consilierii școlari și orarul de funcționare al cabinetelor de asistență psihopedagogică.