Centrul Judeţean de Resurse și de Asistenţă Educaţională Sălaj/Centrul Județean de Asistență Psihopedagogică Sălaj în parteneriat cu Casa Corpului Didactic Sălaj, Inspectoratul Școlar Județean Sălaj și Consiliul Județean Sălaj organizează în data de 29 mai 2019, ȋntre orele 13.00 – 17.00, în municipiul Zalău, ediţia I-a a Simpozionului Național cu tema „Utilizarea tehnicilor artterapeutice în procesul educațional pentru dezvoltarea personală a elevilor”.

SIMPOZIONUL NAȚIONAL este adresat cadrelor didactice și este organizat în cadrul Concursului Național de Consiliere Școlară prin Artterapie „Exprimă-te liber!”, CAEN 2019, Anexa nr. 8 la OMEN 3016/2019, pozitia 17, Domeniul Cultural artistic – arte vizuale

Precizări:
• Termenul de înscriere la simpozion (fișa de înscriere – Anexa 1) și de trimitere a lucrărilor în format word (pe adresa cjapsalaj@yahoo.com) este 15 mai 2019;
• Participarea la simpozion poate fi directă (ca audient sau cu lucrare) sau online;.
• Lucrările vor fi publicate într-un volum colectiv pe suport electronic (CD), cu cod ISBN.

Pentru mai multe detalii vă rugăm să consultați Regulamentul de organizare al Simpozionului.

Regulament_Simpozion_National_Exprima-te liber_CJRAE Salaj