A N U N Ţ

ORGANIZARE CONCURS

Centrul Judeţean de Resurse şi de Asistenţă Educaţională Sălaj, cu sediul în Zalău, strada Unirii, nr. 7, organizează concurs, în data de 28 iulie 2017, ora 9:00, pentru ocuparea pe perioadă nedeterminată a două posturi de MEDIATOR ŞCOLAR,  după cum urmează:

• 1 post – C.J.R.A.E. Sălaj/Şcoala Gimnazială Nr. 1 Dragu şi Şcoala Primară Voievodeni;
  • 1 post – C.J.R.A.E. Sălaj/Şcoala Gimnazială „Lucian Blaga” Jibou şi Grădiniţa cu Program Normal Nr. 3 Jibou.

CONDIŢII  GENERALE DE PARTICIPARE  LA CONCURS:

• are cetăţenia română;
  • cunoaşte limba română, scris şi vorbit;
  • are vârsta minimă reglementată de prevederile legale;
  • are capacitate deplină de exerciţiu;
  • are o stare de sănătate corespunzătoare postului pentru care candidează, atestată pe baza adeverinţei medicale eliberată de medicul de familie sau de unităţile sanitare abilitate;
  • îndeplineşte condiţiile de studii şi, după caz, de vechime sau alte condiţii specifice potrivit cerinţelor postului scos la concurs;
  • candidatul nu a fost condamnat definitiv pentru săvârşirea unei infracţiuni contra umanităţii, contra statului ori contra autorităţii, de serviciu sau în legătură cu serviciul, care împiedică înfăptuirea justiţiei, de fals ori a unor fapte de corupţie sau a unei infracţiuni săvârşite cu intenţie, care ar face-o incompatibilă cu exercitarea funcţiei, cu excepţia situaţiei în care a intervenit reabilitarea.

CONDIŢII SPECIFICE DE PARTICIPARE LA CONCURS:

• studii medii, urmate de un curs de formare profesională cu specializarea de mediator şcolar, recunoscut de Ministerul Educaţiei Naţionale;
  • să facă parte din comunitate;
  • abilităţi de comunicare, aptitudini în luarea de decizii şi evaluare.

ACTE NECESARE:

• opis (2 exemplare, unul rămâne la dosar, unul rămâne la candidat);
  • cerere pentru participare la concurs;
  • curriculum vitae;
  • adeverinţă curs de formare profesională cu specializarea de mediator şcolar, recunoscut de Ministerul Educaţiei Naţionale;
  • copie xerox carte de identitate (sau buletin) în termen de valabilitate;
  • copie xerox diplomă de bacalaureat şi foaia matricolă;
  • adeverinţă medicală de angajare de la medicul de familie;
  • cazier judiciar;
  • copie carnet de muncă/extras din REVISAL;
  • alte documente relevante pentru desfăşurarea concursului.

CONCURSUL constă în probă scrisă şi interviu. Pentru a putea fi admis, candidatul trebuie să obţină la fiecare probă minim nota 7 (şapte) – proba scrisă – 60 %,  interviu – 40%.

DOSARELE se depun la secretariatul CENTRULUI JUDEŢEAN DE RESURSE ŞI DE ASISTENŢĂ EDUCAŢIONALĂ SĂLAJ până la data de 24.07.2017, orele 15:00.

TEMATICA, BIBLIOGRAFIA indicată şi alte relaţii suplimentare se pot obţine la sediul unităţii, telefon: 0360/566131.

A N U N Ţ

AMÂNARE CONCURS

Centrul Judeţean de Resurse şi de Asistenţă Educaţională Sălaj anunţă amânarea organizării concursului pentru ocuparea posturilor de MEDIATORI ŞCOLARI de la Şcoala Gimnazială Nr. 1 Dragu + Şcoala Primară Voievodeni şi Şcoala Gimnazială „Lucian Blaga” Jibou + Grădiniţa cu Program Normal Nr. 3 Jibou, pentru data de 1 septembrie 2017, ora 9:00.

Dosarele se depun la secretariatul Centrului Judeţean de Resurse și de Asistenţă Educaţională Sălaj până la data de 28.08.2017, orele 15:00.

Informații suplimentare privind condițiile necesare pentru participarea la concurs, actele necesare la dosar, tematica și bibliografia indicată se pot obţine la sediul unităţii, telefon: 0360/566131.

LISTA CANDIDAŢILOR ÎNSCRIŞI LA CONCURSUL DE

MEDIATOR ŞCOLAR DUPĂ ETAPA DE VERIFICARE ŞI VALIDARE A DOSARELOR (29.08.2017)

Nr. crt Numele şi prenumele candidaţilor înscrişi Numărul de înregistrare al dosarului Validare/ invalidare dosar Motivele invalidării
1. PARNA MIRELA MARIA 1527/08.08.2017 VALID
2. PRIBOI IOLANDA 1521/07.08.2017 INVALID Lipsesc din dosar următoarele documente:

–            adeverinţă curs mediator şcolar;

–            cazier judiciar;

–            curriculum vitae;

–            adeverinţă medicală.

3. KALO IULIU ROMEO 1534/17.08.2017  VALID